MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Pall 8873724
nr 887 3724
Pall
Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, höjd: 43
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 14 april 2014
kl 18:52:24
700 kr
1.000 kr
900 kr
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn